درباره نویسنده

محمد عباسی

دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک، بنیانگذار بی آی پلاس | هوش تجاری . پذیرای نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستم.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه

 1. 1

  Esmaeel

  با سلام.
  چجوری میتونم بخش کنترل کیفیت یک شرکت نرم افزاری رو شاخصه هاشو در بیارم.
  با توجه به اینکه کار این بخش کارش
  ۱-تست نرم افزار های تولید شده
  ۲- گرفتن مشکلات گرامری زبان انگلیسی
  ۳- تهیه دفترچه راهنما برای این نرم افزار ها.

 2. 2

  محمد عباسی

  سلام اسماعیل عزیز،
  برای تدوین شاخص های کلیدی علمکرد در یک سازمان به شکل اصولی و منسجم، ابتدا باید استراتژی سازمان و نقشه استراتژی سازمان (Strategy map) را ایجاد کرد. تهیه این نقشه هم می تواند با متودهای متفاوتی انجام شود. یکی از معروفترین روشها، کارت امتیازی متوازن یا (Balanced Scored Card (BSC است. بعد از این مرحله بر اساس نقشه استراتژی سازمان، استراتژی بخشها یا واحدهای سازمان تدوین می شود و شاخصهای کلیدی عملکرد، شاخصهای نتیجه و شاخص های عملکرد برای این واحدها و حتی تیمهای زیرمجموعه واحدها تدوین می شود.
  برای شرکت نرم افزاری فوق باید استراتژی شرکت را به شکل بالا تدوین کرد و در نهایت برای واحدها، با توجه به کار و تخصصی که انجام می شود شاخص تدوین کرد، که در این مورد آشنایی و تسلط به فرآیندهای کاری بخش های عنوان شده ضروری است. مثلا برای فرآیندهای تست نرم افزار باید حداقل با مهندسی نرم افزار و مفاهیم تست نرم افزار آشنایی پیدا کنید تا موارد مهم، گلوگاه ها و معیارها را بشناسید. تا اینجا احتمالا می توانید شاخصهای عمومی واحد را مشخص کنید برای شناسایی شاخصهایی که مختص واحد تضمین کیفیت این شرکت است می توان با تمرکز به نوع نرم افزارهای تولیدی شاخصهای خاصی را پیدا کرد.
  برای آشنایی با شاخصهای هر صنعت می توانید از KPI Mega Library هم کمک بگیرید.
  موفق باشید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

2015-2017© تمام حقوق این سایت متعلق به گروه بی آی پلاس است.
نقل مطالب بی آی پلاس به هر شیوه و با هر عنوان، تخلف محسوب شده و متخلفین بر اساس قوانین جاری کشور مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.

error: Content is protected !!